Maturalno veče 2015

Dani su neosjetno brzo prošli, događaji se nizali jedan za drugim. Djetinjstvo i školski dani žurili su u nepovrat. Bližio se ispraćaj jedne generacije maturanata.Untitled

Nekoliko dana unaprijed sve je bilo spremno za večer koja će se pamtiti cijeloga života. Glamurozne haljine i svečana odijela već su  uvelike bili spremni za zakazani datum. Strah, nervoza preplavili su svakoga tko je taj dan dao svoj maksimum kako bi se dostojno pojavio na zabavi. 
Untitled2

Dugotrajna spremanja su dali svoj konačan rezultat, svi su se na vrijeme pojavili ispred škole gdje smo dočekani od strane profesora i naših roditelja. Ponos je lebdio u zraku. S pomalo straha koračali smo sigurno prema objektivima fotoaparata, mnoštvo slika i poza te je došlo vrijeme za defilej pokraj škole. Svatko sa svojom pratnjom prošetao se školskim trotoarima te smo krenuli put ,,Svadbenog salona – Šušak,, u Ularicama.
Svi na jednom mjestu – bio je prizor za pamćenje. Duge haljine i svečana odijela davali su utisak glamura i elegancije, a čvrst i uspravan stav osmijehom na licu je sve ono što je vrijedno spomena. Svečani program je započeo u 21 h, govor zahvale razrednicima i profesorima , obraćanje profesorice Jasne Megmedagić, te čestitke i govor ravnatelja Jakova Kulića. Bila je tu pokoja suza, trnci i veliki pljesak koji se prolomio dvoranom. Tada je uslijedilo uručivanje darova razrednicima.

Noć se nastavila uz pjesmu i ples, dok su se u glavi  nizala sjećanja. Plesnim podijem su odjekivali glasovi, svi su u jedan glas pjevali najljepše pjesme koje su tu noć bile samo za nas, a poneki nespretni plesni korak  nije ni bio bitan. Uslijedio je najslađi dio večeri – Izbor Miss i Misstera maturalne zabave te Izbor najboljeg plesa. Cijenjeni žiri, sastavljen od profesora, donio je veoma tešku, ali pravednu odluku. Pobjedu za miss i mistera su zasluženo odnijeli Ivona Čupić i Marsel Ivkić, dok su za najbolji plesni par proglašeni Žaklina Brnadić i Antonio Topalović.

Kako je noć odmicala kraju, bili smo sve više sigurniji da će ta noć biti jedno od najljepših iskustava u našim životima te da više nije  bitna ni razmazana šminka niti znoj na čelu. Važno je bilo zabaviti se, jer smo znali da je to posljednji put da smo svi zajedno, na istom mjestu, da u isti glas pjevamo i proživljavamo trenutke rastanka. Rastajali smo se sa suzama, srećom i osmijehom, jer se osjećaji nisu mogli kontrolirati. Tada je bila bitna samo naša sreća i ponos profesora na nas te naše zadovoljstvo povrh svega . Svi smo zajedno uz pjesmu i ples, na najbolji mogući način, obilježili našu maturalnu večer, koja se nastavila do kasnih jutarnjih sati.  Zahvalni smo profesorima, jer su svojim dolaskom upotpunili našu zabavu i dali nam razlog da sretni i zadovoljni krenemo nekim drugim,boljim putem, u novi život i da nikada ne posustanemo.Untitled23

Nažalost, ta noć je prekretnica našeg života, odlazimo jedni od drugih, svatko na svoju stranu, ali ne  odlazimo nikad od onoga što nas je vezalo ove 4 godine , sve smo to pretočili i uložili u ovu noć –

NOĆ KOJA SE NIKADA NEĆE ZABORAVITI.