Natjecanja u kojima su učestovali naši učenici

Posted by on Oktobar 6, 2015 in Objave | 0 comments

Natjecanja u kojima su učestovali naši učenici

Kantonalno natjecanje iz njemačkog jezika pod pokroviteljstvom Goethe Instituta održano je 14. 3. 2015. u Zenici, a domaćin je bio KŠC „Sveti Pavao“. Na natjecanju je sudjelovalo 16 škola iz 11 općina ZE-DO Kantona: Breza, Maglaj, Kakanj, Olovo, Tešanj, Usora, Vareš, Visoko, Zavidovići, Zenica i Žepče. 32 učenika iz 16 škola natjecalo se na : A2- nivo, B2- nivo i C1- nivo. Natjecanje se sastojalo iz 3 dijela : slušanje (Horen ), čitanje ( Lesen ), i usmene prezentacije na odreĐenu temu ( Sprechen ). Našu školu su predstavljali Marina Mandić, učenica IIIa, koja se natjecala na B2- nivou, i Hrvoje Katić, učenik IIIe/4, natjecatelj na C1- nivou. Od ukupno 15 natjecatelja na B2- nivou Marina Mandić (IIIa ) je osvojila 6. mjesto, gdje je na ovom nivou bilo najviše natjecatelja. Hrvoje Katić ( IIIe/4 ), natjecatelj na najvišem, C1-nivou, je osvojio 2. mjesto i s tim nastavio tradiciju naše škole- nas prošlogodišnji natjecatelj na C1- nivou, Marko Brković, također je osvojio 2. mjesto. Na pripremi učenika za natjecanje su radile profesorice Ivana Pranjić i Suzana Ćosić ( profesor- pratitelj na natjecanju ). Ujedno su oba naša natjecatelja na usmenoj prezentaciji ( Sprechen ) osvojila maksimalan broj bodova, a teme su bile- Mode (B2) i Beruf (C1 ). Čestitamo našim učenicima Marini Mandić (IIIa) i Hrvoju Katić (IIIe/4) na postignutom uspjehu !!

Šestu godinu za redom, Slobomir P Univerzitet je mjesto okupljanja velikog broja mladih i talentiranih ljudi. Na natjecanju dana 26. ožujka 2015. godine Slobomir P Univerzitet je ugostio 42 ekipa, tj. 126 učenika s njihovim profesorima i navijačima, koji su u prijatnoj atmosferi „odmjerili“ svoje snage iz oblasti informatike. Cilj natjecanja je da potaknuti natjecateljski duh i druženje učenika završnih razreda srednjih škola. Iz naše škole su išle dvije ekipe na natjecanje , pod nazivom Vista i NeDa u sastavu Kristijan Martinović, Mijo Petrović, Ilija Dominović, učenici IVe, zatim Marko Pranjić, Dino Martić i Mato Joskić učenici IVa. Svim učenicima se zahvaljujemo što su sudjelovali na natjecanju, i čestitamo na osvojenom četvrtom mjestu. 9. svibnja u MSŠ „ Hasan Kikić „ Gradačac održan je VII festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola BiH. Učenici su u gradskoj dvorani mogli vidjeti izložbu praktičnih radova pojedinih struka i zanimanja. Za svaku struku održano je natjecanje. Natjecanje je organizirano u 49 struka, od čega 23 za tehničke škole i 26 za strukovna zanimanja. Ukupno je sudjelovalo preko 100 škola. Imali smo tu čast da sudjeluju i učenici naše škole, a to su Ana Bonić IIIe4 i Petar Milić IIIae za zvanje autoelektričar. Od ukupno 11 natjecatelja iz njegove struke naš Petar je osvojio 3. mjesto. Mi mu ovom prilikom čestitamo!